.

Handel w Sieci

 

Zakupy internetowe mają coraz więcej zwolenników, każdego roku przybywa ludzi regularnie dokonujących zakupów online. Jak podaje raport Gemius w 2019 roku, aż 62 % osób dokonuje takich zakupów. Dane statystyczne podają, że co roku liczba osób która nabywa towary przez internet gwałtownie rośnie.

 

Co zachęca nas do zakupów w sieci?

   Pośród ankietowanych osób 75% deklarowało, że do tego rodzaju zakupów zachęca je przede wszystkim całodobowa dostępność. Także wygoda jest czynnikiem często wymienianym jako niewątpliwy atut zakupów online. Nie ma konieczności podróżowania do sklepów. Zwłaszcza w małych miejscowościach taka forma jest niezwykle pożądana, bo daje nieograniczone możliwości wyboru asortymentu, czego nie zapewniają okoliczne sklepy. W dużych miastach, choć dostęp do różnorodności sklepów jest większy, to wygoda przemawia nad wyborem sklepów online.

   Zachętą do korzystania z zakupów online jest konkurencja cenowa - w sklepach internetowych produkty bywają zazwyczaj tańsze. Kolejnym plusem jest dostawa towarów, często pod same drzwi. Tu najwyżej cenione są firmy kurierskie DPD, DHL, a wśród dostawców które realizują transport dzięki szerokiej sieci paczkomatów króluje In Post. Wygoda odbioru paczki w dowolnym czasie, a także cena usługi zachęcała aż 40% kupujących w sieci do wyboru tej formy dostawy.

 

Co najczęściej kupujemy przez internet?

   Z badań wynika, że kupujemy najczęściej odzież, dodatki odzieżowe, obuwie, książki, płyty, filmy oraz kosmetyki/perfumy. Większość kupujących dokonuje zakupów w polskich sklepach a około 26% w zagranicznych e-sklepach. Grupą najliczniej odwiedzających sklepy w sieci są kobiety. To optymistyczna informacja dla mężczyzn, bo to oni nie lubią być ciągani po sklepach przez swoje partnerki. Liczba sklepów internetowych rekordowo rośnie, w zeszłym roku powstało 2,8 tysięcy nowych sklepów. Wielu handlowców prowadzących stacjonarne sklepy wzbogaca formę sprzedaży przez rozwinięcie sklepu online. Jest to rozwiązanie wręcz konieczne, odpowiadające rosnącemu popytowi na zakupy w sieci.

Czy łatwo jest uruchomić sklep internetowy?

  Uruchamiając sklep internetowy należy zwrócić uwagę na szczegóły, które internauci cenili sobie przy wyborze sklepu. Jedną z nich jest szybka i bezpieczna płatność. .Klienci chętnie korzystają z płatności PayU, aż 55% deklarowało taką formę płatności. Drugim kryterium są koszty transportu i tu warto wyszukać przewoźnika oferującego korzystną ofertę. Niewątpliwym atutem jest możliwość bezpłatnego zwrotu zakupionych towarów. Sklepy internetowe obejmują już wszystkie możliwe rodzaje ofert handlowych. To nie tylko sklepy z towarami, ale także firmy oferujące usługi np. branży turystycznej, kosmetycznej, sportowej, często oferują oni pakiety, bony na zakupy czy usługi.

   Wymóg współczesnych czasów to być obecnym w sieci. Stworzenie prostego sklepu internetowego nie jest trudne. Dostępne są niedrogie różnorodne szablony, które łatwo można dobrać do profilu oferowanych przez nas produktów. Usługi uruchomienia sklepów internetowych są coraz tańsze i jest wiele jest firm oferujących taki serwis.

Najpopularniejsze platformy sklepowe, które warto wziąć pod uwagę planując założenie sklepu online:

Shoper

Sklepy Shoper

To bardzo popularna na rynku polskim platforma e-commerce. Posiada integracje z popularnymi serwisami aukcyjnymi, księgowymi i kurierskimi. Usługa udostępniona jest na platformie hostingowej Shoper, gdzie użytkownik może wykupić abonament i korzystać na zasadzie "Software as a Service". Wysokość abonamentu zależy od wielkości sklepu, transferu danych oraz dodatkowych opcji.

Shoplo

Sklepy Shoplo

Dla sprzedawców korzystających z wielu kanałów sprzedaży Shoplo jest najlepszym rozwiązaniem. Umożliwia przy pomocy jednego konta zarządzać wieloma sklepami. To rozwiązanie jest przeznaczone dla małych i średnich sklepów internetowych. Mnogość wariantów pozwala na wybór najlepszego rozwiązania ze względu na ilość asortymentu, zasięg sprzedaży, liczbę kanałów. Możliwa jjest integracja z Allegro. 

Sellingo

Sklepy Sellingo

W Sellingo mozna założyć sklep internetowy zupełnie za darmo. Pełną funkcjonalność sklepu online uzyskuje się bez żadnych dodatkowych opłat. To bardzo proste w obsłudze oprogramowanie sklepu pozwalające na łatwą obsługę sprzedażową i posprzedażową. Sellingo posiada wiele innowacyjnych, autorskich rozwiązań np. łączy zamówienia z korespondencją e-mail.

PrestaShop

Sklepy PrestaShop

PrestaShop to darmowy silnik sklepu internetowego - działa na zasadzie Open Source. By utworzyć własny sklep konieczny jest hosting i własna domena. Instalacja i konfiguracje  Presta Shop nie jest skomplikowana. Jednak, żeby nadać sklepie profesjonalny wygląd należy wybrać któryś z gotowych szablonów, lub stworzyć własny szablon. 

 

Reklama w sieci

   W roku 2019 liczba aktywnych sklepów internetowych w Polsce wynosiła 31,7 tysięcy. Sklepy internetowe chcąc przebić się w gąszczu konkurencji korzystają z płatnych reklam w wyszukiwarkach, uciekają się do firm pozycjonerskich. Bardziej operatywni sięgają po bezpłatne formy reklamy poprzez media społecznościowe, blogi a także korzystają z portali które darmowo umieszczają oferty sklepów jak np. portal ekup.pl

 

x

Zgłoś Sklep

* pola wymagane

  • Wystąpił problem z Twoim zgłoszeniem!
1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora portalu ekup.pl, celem realizacji oferowanych usług jak równieżw celach marketingowych.
2. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
3. Zapoznałem(-am) się z regulaminem w zakresie przetwarzania danych osobowych, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Kontakt z Ekup

Wszelkie pytania i uwagi prosimy przesyłać do Biura Obsługi Klienta na adres e-mail: ekup@ekup.pl

Formularz

Kliknij ikonę obok i wypełnij pola obowiązkowe, a następnie kliknikj "Wyślij"
x

Formularz

* pola wymagane

  • Wystąpił problem z Twoim zgłoszeniem!

Dziękujemy za Twoją wiadomość!

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora portalu ekup.pl, celem realizacji oferowanych usług jak równieżw celach marketingowych.
2. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
3. Zapoznałem(-am) się z regulaminem w zakresie przetwarzania danych osobowych, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.