koperta
ekup@ekup.pl
Ikona Pomocy

Pomoc dla Graczy

Portal ekup.pl oferuje fantastyczną rozrywkę w postaci zgadywanek słownych. Celem jest odgadywanie haseł i zbieranie punktów. Codziennie publikowana jest gra z nowym hasłem w wybranej kategorii.

Do korzystania z portalu niezbędna jest przeglądarka z obsługą JavaScript i plików cookie. 

Rozpocznij grę wybierając 3 litery na wirtualnej klawiaturze. Podanie trzeciej spowoduje odsłonięcie w haśle trafionych liter i udostępnienie dwóch przycisków. Jeżeli domyślasz się jakie to hasło, naciśnij "Zgaduję" i wpisz w kolejności brakujące litery. Jeśli nie wiesz, wybierz przycisk "3-Litery" i graj dalej przechodząc do kolejnej próby.

Masz 5 prób, które umożliwiają zdobycie punktów, ale każda kolejna próba zmniejsza pulę. 100 to maksymalna liczba punktów do zdobycie w jednej grze.

 

Do dyspozycji gracza są cztery strony:

- Strona główna gry

Główna strona witryny, na której odbywa się gra. Graczowi, pierwszy raz odwiedzający portal eKup, przypisywany jest unikatowy identyfikator, przechowywany w plikach cookie. Identyfikator umożliwia rejestrowanie postępu gry oraz zbieranie danych historycznych. 

Gracz ma możliwość:

podawania po 3 litery (wybierając je z klawiatury wirtualnej)
podjęcie próby odgadnięcia hasła

Podanie prawidłowego hasła kończy grę, a Gracz uzyskuje punkty za rozgrywkę. Jest 5 poziomów punktacji zależnych liczby prób odgadnięcia hasła.

  • 1 próba - 100
  • 2 próba - 75
  • 3 próba - 50
  • 4 próba - 30
  • 5 próba - 20

Brak hasła po pięciu próbach też kończy grę lecz Gracz nie uzyskuje punktów.

Gracz ma możliwość podzielenia się swoimi osiągnięciami z innymi użytkownikami Internetu.

- Wyniki Gracza

Ta strona prezentuje wyniki Gracza, wraz ze szczegółową statystyką dotyczącą ostatniej rozgrywki. W górnej części ekranu Gracz widzi identyfikator, który mu przypisał system oraz sumaryczną liczbę punktów zdobytych z 30 ostatnich rozgrywek.

Lista rozgrywek zawiera takie dane jak: numer gry, datę rozgrywki, hasło i zdobyte punkty. Ostatnia rozgrywka zawiera dodatkowo statystykę osiągnięć innych graczy: ile osób uzyskało 100 pkt., 75 pkt. itd. 

- Ranking Graczy

Lista 100 najlepszych Graczy z ostatnich 30 rozgrywek. Podobnie jak na stronie z wynikami, w górnej części ekranu widoczny jest identyfikator Gracza wraz z sumaryczną liczbę punktów, a także miejsce Gracza w rankingu.

Lista rankingu najlepszych graczy zawiera: pozycję w rankingu, zdobyte punkty, identyfikator Gracza i liczbę rozgrywek, w których uczestniczył Gracz.

- Pomoc

Strona pomocy z niniejszą instrukcją.

Czy wiesz że:
Średnie ludzkie serce bije do 3 miliardów razy w ciągu całego życia.
Humor i Dowcipy