koperta
ekup@ekup.pl
pijawki lekarski

Czy można zarobić na pijawkach lekarskich?

Ceniony w Europie hodowca pijawek lekarskich pochwalił się kilkukrotnym wzrostem sprzedaży. Produkty tej polskiej firmy są dobrze znane na świecie, toteż nie dziwi fakt, że 25% produkcji idzie na eksport. 

Firma Bio-Gen z Namysłowa prowadzi jedną z największych w Europie hodowlę pijawek lekarskich. Odbiorcami tego oryginalnego towaru są głównie gabinety hirudoterapeutyczne. Mimo czasowego zamykania wszelkich gabinetów terapeutycznych, firma zanotował trzykrotnie większą sprzedaż niż przed pandemią.


To właśnie COVID-19 przyczynił się do skokowego wzrostu zapotrzebowania na pijawki lekarskie. Okazuje się, że są one niezwykle skuteczne w terapii pocovidowej. Osoby, które przeszły koronawirusa borykają się z wieloma problemami, jak choćby związanymi z krzepliwością krwi, a przecież na takie dolegliwości już od dawna były stosowane pijawki.

Ślina pijawki zawiera liczne substancje wspomagające leczenie, toteż jest nieocenionym sprzymierzeńcem w rekonwalescencji osób po przejściach covidowych. Jednak nie każda pijawka charakteryzuje się takimi właściwościami, toteż przestrzega się przed zakupem pijawek z niewiadomego źródła.

Czy wiesz że:
Największym zwierzęciem jest niebieski wieloryb, który osiąga długość do 30 metrów i waży do 200 ton.
Humor i Dowcipy