.

Za Jaruzelskiego i Dudy tylko częściowo wolne wybory

Duda i TK

 

   Z pewnością nie można powiedzieć, że wybory z 28.06.2020 r. były w 100% wolne i demokratyczne. Ale nie tylko z powodu upolitycznionych mediów publicznych, których działanie ocenili wysłannicy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie: "media publiczne stały się kampanijnym narzędziem urzędującego prezydenta". Doszło do wielu skandalicznych naruszeń po stronie Zjednoczonej Prawicy.

   Polacy głosujący spoza terytorium Rzeczypospolitej napotkali szereg utrudnień w oddaniu swoich głosów, ze sztucznie wywołaną awarią serwerów włącznie. W niektórych Komisjach Wyborczych rozdawano nieważne karty do głosowanie (bez wymaganych stempli). Zdarzały się przypadki, że przedstawiciele Komisji Wyborczych dostawiali znaki na Kartach Wyborczych, czyniąc je nieważnymi. Ginęły karty do głosowania, lub były podmieniane. W niektórych OKW liczono głosy w podgrupach wbrew obowiązującym przepisom.

   Na swoim Facebookowym koncie internauta @Macieyco przytoczył post Małgosi Kieres pełniącej w jednej z komisji rolę "męża zaufania" ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. Takiej skali fałszerstw nie było nawet za Jaruzelskiego podczas pierwszych, nie w pełni demokratycznych wyborów.

 

Moi drodzy, czas na podsumowanie. Będzie długo. Niestety po wczorajszych wyborach nie jest ono zbyt wesołe. Byłam mężem zaufania w komisji, gdzie nie znano procedur liczenia głosów, dochodziło do pomyłek, ale raczej wynikających ze zmęczenia, niż chęci oszustwa..

Jakie były nieprawidłowości: Po wysypaniu kart z urny, członkowie komisji chcieli je liczyć w podgrupach, czego wyraźnie zakazują przepisy, głosy należy liczyć wspólnie, najlepiej kilkukrotnie, a więc okazało się, że w "kupkach" jednego kandydata (zgadnijcie którego?) znajdują się głosy oddane na innych i one by pracowały na wynik tego kandydata, gdyż komisja nie chciała ponownie ich sprawdzać, tylko szybko policzyć ilość i pójść do domu.

Członkowie w trakcie sprawdzania list wyborców i ich podpisów mieli w rękach długopisy, nie wolno ich mieć, dopiero po mojej uwadze to się zmieniło, mimo kilku uchybień zakończyło się podpisaniem protokołu bez moich uwag.

A teraz hit: w komisji, do której od czasu do czasu zaglądałam, podczas liczenia, czyli już po wysypaniu kart z urny "zniknęło" aż 150 kart z ważnymi głosami!! Tzn. ich liczba w urnie powinna odpowiadać ilości podpisów złożonych w spisie mieszkańców. Różnica wynosiła aż 150 kart! Zapewne domyślacie się z której kupki zniknęły.

Dalej, 30 głosów doliczono Dudzie! Przypadek? Aż 30? Po ponownym przeliczeniu okazało się, że to jednak pomyłka. Komisja pracowała do oporu, aż karty się znowu cudem odnalazły. (przewodnicząca ze sztabu RT) To wszystko w Krakowie, co się dzieje w rejonach stricte pisowskich??

Do czego zmierzam: zebraliśmy w 5 dni prawie 2 miliony podpisów na naszego kandydata, musimy więc w 2 tygodnie znaleźć ok. 27 tysięcy osób chętnych do pracy w komisji w całej Polsce (płatne 350zl netto). W wielu komisjach (nadzorowałam kilka, na zamknięciu byłam oczywiście tylko w jednej) nie było ANI JEDNEJ osoby zgłoszonej przez nasz sztab, za to nadreprezentacja naszego głównego kontrkandydata.

Zostańcie mężem zaufania, zgłoszonym przez nasz sztab (to akurat tylko charytatywnie) to wkład bardzo, bardzo ważny! Sprawdźmy, co się dzieje z naszym głosem, często oddanym z dużym wysiłkiem! Czy znajdzie się na właściwej kupce? Czy w ogóle znajdzie się na jakiejkolwiek kupce, czy też zostanie wyniesiony w plecaku do najbliższego kosza?

Nigdy nie byłam zwolenniczką teorii spiskowych, wierzyłam naiwnie w demokrację i uczciwość wyborów. Do wczoraj.

Przekażcie mojego posta znajomym, jeżeli uważacie, że ktoś wśród nich mógłby pomóc zatrzymać ten pisowski walec pracą w komisji. Zgłaszajcie się sami do pracy w komisjach! Do samego uczestniczenia w 2ej turze już chyba nikogo namawiać nie trzeba.

 

Źródło: @Macieyco z FB

 

Czytaj też:

Duda i Mosbacher "Fort Trump" - propagandowy kit Andrzeja DuDy
Wybory Fałszerstwo? Trwa dopisywanie się do list wyborczych?

 

x

Zgłoś Sklep

* pola wymagane

  • Wystąpił problem z Twoim zgłoszeniem!
1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora portalu ekup.pl, celem realizacji oferowanych usług jak równieżw celach marketingowych.
2. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
3. Zapoznałem(-am) się z regulaminem w zakresie przetwarzania danych osobowych, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Kontakt z Ekup

Wszelkie pytania i uwagi prosimy przesyłać do Biura Obsługi Klienta na adres e-mail: ekup@ekup.pl

Formularz

Kliknij ikonę obok i wypełnij pola obowiązkowe, a następnie kliknikj "Wyślij"
x

Formularz

* pola wymagane

  • Wystąpił problem z Twoim zgłoszeniem!

Dziękujemy za Twoją wiadomość!

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora portalu ekup.pl, celem realizacji oferowanych usług jak równieżw celach marketingowych.
2. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
3. Zapoznałem(-am) się z regulaminem w zakresie przetwarzania danych osobowych, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.