koperta
ekup@ekup.pl
dziewczyna z zawiązanymi oczami

Zagadka słowna dla dziewczyny i chłopaka - mega rozrywka

Miłośnicy gier słownych, przygotujcie się na dobrą zabawę! Zagadka słowna to idealna gra, którą możesz cieszyć się w gronie rodzinnym, stawiając wyzwanie swojej kreatywności i umiejętności odgadywania haseł. Od podstawowych zasad do skomplikowanych rozwiązań, dołącz do ekscytującej przygody umysłowej. Tu nie ma drugiej opcji. Żeby aktywizować komórki mózgowe musimy je „używać”!

Dzieci też dadzą radę.

Zagadka słowna jest świetną rozrywką dla całej rodziny, także dla dzieci. Zamiast spędzać czas online na grach, nie zawsze pouczających i kreatywnych, dzieci mogą bawić się w razem z rodzicami w literki. W czasie rozrywki dodatkowo poszerzają zasób słów i uczą się niepostrzeżenie ortografii.

Jedynym problemem może okazać się poziom trudności przy niektórych hasłach. Ale od czego są oczytani rodzice? Mądrymi sugestiami i subtelnymi podpowiedziami nakierują pociechy na prawidłowe hasło.

Z czasem latorośl nabierze wprawy i pomoc będzie całkowicie zbędna. Zostanie za to zdobyta wiedza, że o wspaniałej zabawie w rodzinnym gronie już nie wspomnę. Życzymy miłego wieczoru i dobrej zabawy z milusińskimi!

Ten rodzaj gier ma inspirować młodych ludzi.

Młodzież chętnie zagląda na strony, które są topowe, a zagadka słowna na ekup.pl stała się modna i powszechnie odwiedzana. Wśród rówieśników nawet nie wypada nie grać w " hitowe" gry, a trendy trzeba śledzić, żeby nie wypaść z obiegu.

Dlatego, choć odganiamy nasze pociechy od siedzenia przed komputerami i telefonami komórkowymi, to już lepiej jak na smartfonie rozwiązują grę słowną, niż grają w grę nasyconą przemocą.

Obiekcje co do czasu spędzanego przy internecie w przypadku takiej rozrywki nie wchodzą w grę. Te 5 do 10 minut, w zależności od trudności hasła, nie może być problemem. Zresztą, to element aktywacji umysłu np. przed zbliżającym się sprawdzianem.

Czy taka słowna zagadka dla dziewczyny, to dobry sposób na zawiązanie relacji? Mamy coraz lepiej wyedukowanych młodych ludzi, więc taki "challenge" będzie bardziej na plus, niż na minus. To też swego rodzaju test osobowości, czy partner bądź partnerka nadaje na tych samych falach.

Czy to na pewno dla wszystkich? Babcia też?

Zdecydowanie tak. Dla osób dorosłych to chwila odprężenia, oderwania się od stałych obowiązków, od stresów w pracy. Świetny moment na wyluzowanie, spuszczenie ciśnienia i poszperanie w zakątkach pamięci w poszukiwaniu właściwego hasła.

Nie trzeba przekonywać starszych osób do zagadek literowych. Rozwiązywanie krzyżówek to najlepsza dla nich sposób aktywizacji umysłu i utrzymania pamięci w dobrej formie. Gra słowna to współczesna forma zadań krzyżówkowych dostępnych przez internet. A czy we współczesnym świecie jest coś, co robimy bez internetu?!

Co lepsze: zagadka słowna czy rozwiązywanie krzyżówki?

Obie rozrywki mają wiele wspólnego. Zmuszają do pobudzenia mózg, uruchomienia pamięć, sięgnięcia do jej najgłębszych zakamarków. Krzyżówki są znane od wieków, zaś zagadki słowne to hit naszych czasów i pozostaną z nami jeszcze długo.

W zgaduli na ekup.pl codziennie jest generowane nowe hasło, za odgadnięcie którego przyznawane są punkty. Punkty są sumowane i porównywane z innymi Graczami. Zatem występuje tu prosta forma współzawodnictwa, w którym do zdobycia jest najcenniejsza nagroda. Satysfakcja!

Ty decydujesz co chcesz osiągnąć w naszej grze słownej. Czy za wszelką cenę chcesz szybko odgadnąć hasło zdobywając minimalną liczbę punktów? A może lepiej długo poszperać w pamięci i odgadnąć rozwiązanie przy maksymalnej liczbie punktów.

Zagadka dnia na poprawę humoru. 

Zabawa w literki ma jeszcze ten plus, że bazuje na kategoriach. Generowane codziennie hasła są z różnych kategorii. Nazwa kategorii jest znana Graczowi, toteż znalezienie poprawnej odpowiedzi wymusza skupienia się na konkretnych obszarach pamięci. 

Niektóre dziedziny wiedzy znasz lepiej, inne gorzej. To niepowtarzalna frajda, gdy trafisz na swoją domenę, pogłówkujesz chwilę i w mig znajdziesz właściwe rozwiązanie.

Jednak radość z odgadnięcia hasła z kategorii mało znanej jest nieporównywalnie większa. Po trudnym, znojnym dniu, gdy dla odskoczni uruchomiłeś zagadkę słowną i udało się z otchłani pamięci wydobyć rzadko przywoływaną fazę, która okazała się rozwiązaniem, to znakomicie poprawi Twój humor.

 

Pozytywnych aspektów gier słownych jest znacznie więcej. Te opisane w niniejszym artykule są na tyle istotne, że wymienianie reszty nie jest konieczne. Bo cóż może być ważniejszego niż relaks dla całej rodziny, ćwiczenie i aktywizacja szarych komórek, zaskoczenie zagadką dziewczynę, satysfakcja, odprężenie. Zatem zapraszamy do gry literki online!

Czy wiesz że:
Średnie ludzkie serce bije do 3 miliardów razy w ciągu całego życia.
Humor i Dowcipy