koperta
ekup@ekup.pl
Gra na pamięć dla seniora

Gra na pamięć dla seniora na pobudzenie funkcji poznawczych

Szukasz sposobów na poprawę pamięci w miarę starzenia się? Rozwiązywanie łamigłówek słownych dla seniorów mogą pomóc poprawić funkcje poznawcze i wyostrzyć pamięć. Graj codziennie i utrzymuj wysoką formę. Dziś kolejna zagadka!

Naucz się czegoś nowego

Zagadki pamięciowe to nie tylko ćwiczenie mózgu, ale także okazja do nauczenia się czegoś nowego. Skrupulatnie dobrane hasła zapewniają idealną równowagę między wyzwaniem związanym z jego odgadnięciem a przyjemnością uczestniczenia w zabawie.

W grach dla seniorów na ćwiczenie pamięci generowane są frazy z różnych dziedzin, dzięki czemu jest to niezwykle skuteczny trening funkcji poznawczych.

Pamięć - gra neuronów

Klasyczne gry dla seniorów na pamięć to zazwyczaj wszelkiego rodzaju łamigłówki, rebusy, zagadki i tym podobne aktywności, zachęcające do aktywnego myślenia. Zmuszają mózg do zachowania czujności oraz zaangażowania, dzięki czemu może zmobilizować do szybszych procesów myślowych.

Poza tym ćwiczenia umysłu w takiej formie powinny być przyjemne dla seniorów. Zabawa z literkami pobudza ciekawość, zainteresowanie, a także wyzwala kreatywność, która jest najsilniejszym bodźcem do aktywacji połączeń mózgowych.

Popraw umiejętność koncentracji i skupienia

Gra na pamięć dla dorosłych może również pomóc w poprawie koncentracji i umiejętności skupienia uwagi.

Cechą charakterystyczną dla tego typu ćwiczeń jest to, że zmuszają do koncentracji nie tylko w czasie trwania gry, ale również po jej zakończeniu przez dość długi czas jest graczowi łatwiej się skupić na wykonywanych czynnościach.

Krótko mówiąc, pozwala to seniorom lepiej skoncentrować się i zaangażować w bieżącą aktywność, bez względu na to jaka ona jest.

Zwiększone rozproszenie uwagi jest dość charakterystyczne dla osób w podeszłym wieku. Dlatego gra na pamięć i koncentrację dla seniora powinna być ważnym elementem codziennego trening jego sprawności umysłowej.

 

Limeryk Seniora

Gra słowna, liter składanka

ktoś tu wymyślił tobie zadanka

Niech Senior spocznie, ja się utrudzę,

jestem Pamięcią na twej usłudze

Teraz Mnie wołasz, chcesz rozwiązanie,

a kto mi bluzgał dziś przed śniadaniem

Że ja dziurawa i przykrył mnie kurz,

że same luki, jak po strzałach z kusz

Ale ci wybaczam, choć moja ksywa,

i mówią o mnie, żem „Pamiętliwa”

Głęboko sięgnę w szuflad otchłanie,

i zaraz będę mieć rozwiązanie

Gra na pamięć pękła, Ja nie zawodzę,

więc mnie przywołuj na swojej drodze

Choć to Ja zgadłam, mnie nie doceniasz,

a ty dla siebie znów laur zbierasz.

 

Twoja Pamięć

Czy wiesz że:
Najszybszym zwierzęciem jest sokół wędrowny, który osiąga prędkość do 320 km/h.
Humor i Dowcipy